O mně – Zuzana Buráňová Tillerová

Fotografování

K fotografování využívám fotoaparáty i objektivy značky Canon (digitální zrcadlovka, teleobjektiv).

Nejvíce mě baví fotit koně jen tak navolno – jak běží s větrem o závod, jak si hrají mezi sebou, jak se hříbátka seznamují s okolním světem… prostě vše, co k životu u koní patří. Každý kůň dokáže překvapit svojí vynalézavostí při focení, každý má chuť předvést něco jiného. A právě proto je fotografování koní vždy jedinečné – a to i při návratu na stejné místo, ke stejným koním. I u koní se totiž střídají různé nálady, které se při fotografování vždy projeví.

Jak to začalo

Mé fotografické začátky proběhly s klasickou zrcadlovkou – Zenitem. Bylo mi tenkrát přibližně patnáct let. První snímky příliš špičkově nedopadly, protože to ale lezlo dosti do peněz, musela jsem se učit rychle.

Vlastní digitální kompakt přišel dva roky poté. Canon Power Shot A80 mě na fotoakcích provázel o něco déle – snad i více než tři roky.

Od roku 2006 fotografuji digitální zrcadlovkou značky Canon. Součástí fotografického vybavení se zpočátku stal základní objektiv EF-S 18–55 mm, dále objektiv Canon EF 70–300 mm f/4–5,6 IS USM a posléze také objektiv Canon EF 70–200 mm f/2,8 L IS USM.

Další údaje

Ráda se podílím na vytváření časopisu Koně & lidé (dříve Koně & hříbata).
Mám jezdeckou licenci a startovala jsem na drezúrních závodech, vždy jsem ale jezdila především pro radost, nyní spíše příležitostně.
Z koní, o které jsem se starala, bych ráda jmenovala českého teplokrevníka Christiena, který mi hodně utkvěl v srdíčku, dále ČT klisnu Niku (s kterou jsem startovala na závodech) a anglického plnokrevníka Juráška, na kterého také moc ráda vzpomínám.
Facebook: Můžete se stát mým fanouškem na facebooku
Kontakt: foto@zuzule.com

Líbí se Vám mé fotografie a chtěli byste mě podpořit? Stačí umístit moji ikonku či banner


Fotografování koní
Kód na stránku:
<a href="http://zuzule.com" target="_blank"><img src="http://zuzule.com/bannery/zuzule-ikonka.gif" alt="Fotografování koní" title="Fotografování koní" style="border: 1px solid black;" /></a>

Fotografování koní
Kód na stránku:
<a href="http://zuzule.com" target="_blank"><img src="http://zuzule.com/bannery/zuzulebanner.gif" alt="Fotografování koní" title="Fotografování koní" style="border: 1px solid black;" /></a>

Předem děkuji!