Přehled všech alb – 2012

Chovatelská stanice Lovely Companion
Chovatelská stanice Lovely Companion
Teriéry znám poměrně dobře, ale mé první setkání s norwich teriérem bylo opravdu úsměvné. Hned mi bylo jasné, že musím přehodnotit původní představu fotografování těchto nezastavitelných rošťáků :-) Možná by to bylo venku v neznámém prostředí lepší, otázkou je, jestli bychom je ještě někdy spatřili. Po přibližně deseti minutách štěňátka přestala připomínat tryskající rozmazané šmouhy a podařilo se i pár snímků "klidnějších" :-) Má představa, že to s dospělákem bude jednodušší, byla opět mylná, takže po pár pokusech jsme zkusili fotografování štěňátka yorkshire teriéra, které spolupracovalo na jedničku. Ukázal se nám i překrásný chovný pes Anthony Lovely Companion, překvapením na závěr byl Chesapeake bay retrívr, kterého jsem také fotila poprvé.
KWPN Vondrov na jaře
KWPN Vondrov na jaře
Zimní Vondrov v roce 2010 byl báječný, jarní nyní úžasný. Krom Sira Tapio a Esprita jsme fotili nového svěřence Kláry Boháčkové – valáška Be Impressed. Všichni tři vraníci byli perfektně připravení a načesaní, takže bylo fotografování opět radost! Přidal se i čtvrtý vraník, fríský valášek Lord von Pecínov s překrásnou hřívou.
Hřebec Esprit Royal už si užívá aktivního odpočinku, na drezúrních obdélnících jej tedy neuvidíte. Na kráse ale rozhodně neztrácí!
CHS Bella Morawia
CHS Bella Morawia
Roztomilá štěňátka hladkosrstého jezevčíka jsem fotila v chovatelské stanici Bella Morawia. Krom jiného štěníci zapózovali i v "rouře" a vydrželi na sluníčku poměrně dlouho – dokonce i místo, které si sami vybrali k odpočinku, bylo na slunci :-) To se tak často nevidí, i dubnové sluníčko už má sílu, ale těmhle prckům to rozhodně nevadilo!
Hostěnice duben
Hostěnice duben
Po necelých třech letech jsem se opět vydala za překrásným hřebcem Cortesanem do Hostěnic. Za skvělého počasí a s nádechem jara jsme fotografovali také ostatní koně – předvším klisnu Canasteru LI společně s frískou Tere fan 'e san Ieren. Pohodové focení s příjemnými lidmi a krásnými koňmi – co více si přát!
Štěňátka německého křepeláka
Štěňátka německého křepeláka
Krásná štěňátka německého křepeláka jsme fotili na ivančické hájence. Na chvíli u štěňátek postál i místní šarpej a navštívil nás také kocour, který dokonce zapózoval u tulipánů. První jarní fotografování bylo moc fajn – konečně teploučko!
Kolie van Golden Nachtigal v zimě
Kolie van Golden Nachtigal v zimě
Jak jsem loni plánovala, tak se také stalo - i když na počasí jsme si museli počkat. Opět bylo víc mrazu než sněhu, ale to dlouhosrstým koliím rozhodně nevadilo :-) Dvě ze štěňátek, které jsem zde v loňském roce fotila, zůstaly přímo v chovatelské stanici - a vyrostli z nich vskutku prvotřídní modelové! K focení se přidal ještě jeden odchovanec, takže jsme fotili kolie rovnou čtyři! A zapózoval i domácí obranář - jorkšírský teriér :-)
Teplokrevníci z Pamětic v zimě
Teplokrevníci z Pamětic v zimě
Jeremy a Michael už mi byli "modely" na jaře 2010. V zimě to bylo o něco krušnější - opravdu vlezlý ledový vítr mi mrazil ruce. Aspoň že koníci spolupracovali na jedničku! První únorový den se nakonec perfektně sluníčkově vydařil.
JK Blatiny
JK Blatiny
Za sněhem opět na Vysočinu - tentokrát do jezdeckého klubu Blatiny (Sněžné). Při příjezdu to vypadalo, že půjde spíše o foto stáda, ale domluvili jsme se, že koně zavřeme a do výběhu budeme pouštět postupně. Bála jsem se, že v takovém případě koně nedostaneme od ohrady (směrem ke stáji), ale povedlo se! Během dvouhodinového focení vznikla celá řada snímků všech koní za které moc děkuji všem, kteří se na focení podíleli - a že jich nebylo málo! JK Blatiny nabízí kompletní služby v oblasti agroturistiky i hipoterapie, takže chystáte-li se jejich směrem, určitě si domluvte návštěvu, můžu jen doporučit. Malý výběr snímků najdete ve fotoalbu.
Qranch u pramene Dyje
Qranch u pramene Dyje
Návštěva na Qranchi byla sice slunečná, ale pěkně mrazivá. Na Qranchi se zabývají chovem quarter horse, ale nechybí tu ani paint či appaloosa. V samostatném výběhu jsme fotili hřebce, a to i spolu. Nejdříve krásného QH John Dear Power v barvě buckskin, po chvilce se k němu přidal hnědák Topsail Lucero Jeff a také jeden ryzáček. Proběhl se i hřebec paint horse Am Charly Brown – a potom jsme se přesunuli ke stádům. Takové stádo v pohybu, to budí respekt! Mrazivé odpoledne tedy rozhodně stálo za to.
Stáj Al-Kham-Sa listopad
Stáj Al-Kham-Sa listopad
Podzimní návštěva stáje Al-Kham-Sa byla nejdříve v zamračeném duchu, slunce se ale postupně probojovávalo skrz mraky, až nakonec vysvitlo úplně. Fotili jsme na třech různých pastvinách především ve volnosti, některé z koní i na ohlávkách. Pózoval nám arabský plnokrevný hřebec Etymír (v současnosti na jiném působišti), ustájený anglický plnokrevník Casius Clay ale i koníci, které jsem fotila již při minulé návštěvě - Bella Dona, Alpin Horse Omega-L, Charlotte-L, Eter a další.