Přehled všech alb – 2008

Ranč u cesty prosinec 2008
Ranč u cesty prosinec 2008
První sníh moc dlouho nevydržel, a ač na Vánoce i po nich mrzlo jako o život, vloček jsme se nedočkali. Já už to po měsíční pauze nemohla bez focení vydržet, tak jsem se vydala fotit na zmrzlé bláto :-) Samozřejmě jen portréty, pohybové foto nepřipadalo v úvahu, koně byli rádi, když se někam po té ztvrdlé zemi přemístili krokem. Krom huculky jménem Maia (i s její majitelkou) jsem chvíli fotila i ve výbězích. Byl to krásný slunečný den.
Fryšavský dvorec listopad 2008 (hřebci)
Fryšavský dvorec listopad 2008 (hřebci)
Druhé album z Fryšavy, plemenný hřebec Ubajlan a mladí hřebci Amón Ibn Ubajlan a Saladin. Všichni arabští plnokrevníci; dva mladí hřebci jsou stále na prodej.
Byla radost je fotit, ochotně pózovali a jejich hrátky ve výběhu sníh moc pěkně dokresloval.
Fryšavský dvorec listopad 2008 (klisny, hříbě)
Fryšavský dvorec listopad 2008 (klisny, hříbě)
První sníh! Konečně zimní focení :-) Vloni sněhu moc nebylo, takže jsem si ho ani nestihla pořádně "užít". Ve Fryšavě jsem k tomu měla příležitost – sněhu dostatek, k tomu silný studený vítr... nečekaně vylezlo i sluníčko.
V prvním albu ze zimního Fryšavského dvorce najdete klisny a hříbě, z plemen jsou to arabští plnokrevníci, huculové a také český sportovní pony.
Děkuji všem přítomným, v zimě je to skutečná fuška! :-)
Kolesa říjen 2008
Kolesa říjen 2008
Po cestě domů jsme se ještě stavili na dostihovém závodišti Kolesa, jehož překážky skvěle posloužily jako "kulisa". Fotila jsem dva fríské koně a jednu ČT klisnu v pomalu zapadajícím sluníčku.
Doubice říjen 2008
Doubice říjen 2008
Tak za tímto skvostem se opravdu vyplatilo jet přes celou republiku! Fríský hřebec Pieter van Diphoorn se předvedl v celé své kráse jak na uzdečce, tak ve volnosti. Nesmím opomenout perfektní přípravu a naleštění a také skvělou spolupráci s majitelkou po celou dobu focení, které bylo příjemným zážitkem. Nakonec zbyl čas i na jeho dva stájové kolegy, se kterými hřebec bez problémů tráví čas ve výběhu. Moc se těším na další setkání s tímto krasavcem!
Farma Vysoká říjen 2008
Farma Vysoká říjen 2008
Na této farmě se zabývají především chovem achaltekinských koní. Velkým zklamáním pro mě byla nepřítomnost altajských klisen, které jsem si prohlížela na webových stránkách farmy – na ty jsem se těšila asi nejvíc. Co mě překvapilo bylo dekování některých koní (nejspíš soukromých majitelů), byl totiž docela teplý slunečný den.<br />
Nakonec se podařilo nafotit něco ve výběhu a poté pár vybraných koníků při chvilce pózování. Přidal se i moc pěkný anglický plnokrevník, jehož majitelka byla zrovna přítomna.
Kozolupy říjen 2008
Kozolupy říjen 2008
Po vynikajícím obídku v Loděnici jsme se přemístili do nedalekých Kozolup za našimi "starými známými" :-) Obloha se od rána nezlepšila, stále byla bílá jako stěna. To, dle mého názoru, konečný výsledek dost kazí – to už i ta šedá, co byla navečer, je lepší. Nu ju, modrá je dobrá, už je to tak.
Lužce říjen 2008
Lužce říjen 2008
Další focení proběhlo u Terky, opět zaměřené především na portréty. Na fotografiích můžete vidět arabskou plnokrevnou klisnu Haydée, mrštnou welsh part-bred klisnu Goody a také valáška Salika – některé z nich již jistě znáte z minulého focení.
Zlín říjen 2008
Zlín říjen 2008
Další fríské koníky jsem fotila ve Zlíně, tentokrát frískou klisnu a mladého hřebečka. Počasí vyšlo na jedničku (dokonce podle předpovědi!), takže nic nebránilo vzniku pěkných podzimních snímků.
Vojnín říjen 2008
Vojnín říjen 2008
Za frískými koňmi jsem se vydala do Vojnína. Mají zde tři fríské klisny a také mladou klisničku, která byla velmi úspěšná na svodu. Tma se nám nevyhnula ani tentokrát, což byla při focení černých koní znatelná nevýhoda. Rozdíl mezi tmou a fotografiemi se sluníčkem je velmi citelný, škoda, že se slunce ukázalo vždy jen na chvilku – a sotva jsem přenastavila aparát, zase zalezlo :-)
Tak snad nám při příští návštěvě bude přáno o něco více.
Račice říjen 2008
Račice říjen 2008
Pozvání jsem přijala ke koníkům z Račic, kde to v okolí krásně hrálo všemi barvami. Focení nám ztěžovala tmavá mlha, která k nám nepustila žádné sluníčko. Mezi koňmi tu můžete vidět například amerického klusáka, hucula či shagya araba.
Ranč Mustang Veselíčko říjen 2008 (ostatní)
Ranč Mustang Veselíčko říjen 2008 (ostatní)
Druhá galerie z podzimního Veselíčka – valach, klisny a hříbata. Můžete v ní vidět valáška jménem SIR HENRY POWER, frískou klisnu a chovné QH klisny a také hříbátka, která jsme už fotili navečer a sluníčko nám navíc zalezlo za mrak.<br />
Velké poděkování patří všem z ranče, koně byli opravdu špičkově připravení, naleštění, načesaní... radost pohledět – a ještě větší radost fotit!
Ranč Mustang Veselíčko říjen 2008 (hřebci)
Ranč Mustang Veselíčko říjen 2008 (hřebci)
Na jaře nám focení nevyšlo (kdykoliv se termín hodil oběma stranám, musel se natěsno rušit kvůli dešťům), ale vynahradili jsme si to při říjnovém focení. Překrásných koní mají na tomto ranči opravdu hodně, proto jsem se rozhodla fotografie rozdělit do dvou galerií. V této budou fotografie hřebců – paint horse SK WAR LEO JAC, appaloosa NAT FROM RED VILLAGE a quarter horse MC JAC DUALITTLE.
Vyškov říjen 2008
Vyškov říjen 2008
Cestou z Červené Lhoty jsem se ještě stavila za Míšou do Vyškova. Udělaly jsme pár portrétů překrásných shirských slečen Midnight Lady a Dark Bay Queen.
Stáj L+M Červená Lhota říjen 2008
Stáj L+M Červená Lhota říjen 2008
Koníky z Červené Lhoty již jistě znáte, podzimní foto jsme zkusili ozvláštnit bambulkovými předváděčkami :-)
Irský cob (tinker) Lennox P září 2008
Irský cob (tinker) Lennox P září 2008
Znovu jsem vyrazila fotit Lennoxe, ale tentokrát naprosto odmítal spolupracovat. Mohli jsme se o jeho pozornost snažit, jak jsme chtěli, stejně ho nejvíce zajímalo cokoliv, co by mohl sníst. Pustil se dokonce i do jehličí, které jsme mu museli lovit z pusy, protože jej nezvládl přes udidlo zpracovat. Nakonec nám ve výběhu ukázal, zač je toho loket – snad vás jeho kreace pobaví podobně jako mě při focení :-)
Lužce září 2008
Lužce září 2008
Arabský plnokrevník Salik se stal hlavním tématem mé návštěvy u Terky, vydali jsme se s ním na procházku hledat zajímavá místa k focení. Nafotili jsme i něco ve volnosti a chvilka času zbyla i na ostatní koníky – plnokrevnou arabskou klisnu Haydée, welsh part-bred Dollom Goody a také anglického plnokrevníka Latenica.
Ranč Bílá Hlína září 2008
Ranč Bílá Hlína září 2008
Čtenáři časopisu Koně & hříbata již koně z tohoto ranče velmi dobře znají. Například hřebce quarter horse Dun It Doc Bar mohli spatřit na titulní straně čísla 4/2008, klisnu paint horse Hobo Magic na plakátě v čísle 14/2007 i na vizitce o něco později, arabskou plnokrevnou klisnu Sněžienku na plakátě čísla 17/2007 a také valáška quarter horse Okie Leo Smart v časopise určitě našli (titulka 7/2008, vizitka...).<br />
Některé z těchto nových fotografií se zcela jistě objeví v podzimních číslech časopisu tohoto roku – ať to již budou koně, které znáte, nebo někteří další (klisna ČT Megy, anglický plnokrevník Dolby, ČT/QH Bart, klisna paint horse Mintaka Poke, starokladrubský kůň Solo Marcia...). Stádečko je na tomto ranči skutečně velmi rozmanité, proto jsem pro vás připravila výběr o něco více fotografií, než obvykle.
Gestüt-Indirah září 2008
Gestüt-Indirah září 2008
Chov plnokrevných arabských koní a pinto arabů v Úmyslovicích se mi podařilo navštívit až na druhý pokus – ten první nám zhatila předpověď deštivého počasí. Nakonec bych udělala nejlíp, kdybych jela hned na první domluvený termín – celý ten den bylo krásně.<br />
Devátého září se ovšem počasí pěkně předvedlo, jako již tradičně nám na cestu svítilo sluníčko a po příjezdu ke stáji plné perfektně nablýskaných modelů se přihnaly mraky a vypadalo to na déšť. Ještěže jsem již měla k&nbsp;dispozici nový objektiv s lepší světelností, mraky propustily světla opravdu jen maličko. I tak jsme stihli jen polovinu stáda – v dešti, který se nakonec nekompromisně přihnal, se už fotit moc nedalo.
Hynčina září 2008
Hynčina září 2008
Do Hynčiny jsem se vydala za dvěma frískými kobylkami, nakonec jsme fotili i zbytek místního stáda &ndash; včetně psího osazenstva :-)
Ranč Radana září 2008
Ranč Radana září 2008
Počasí nám přálo v kuse i další den, i když předpověď opět byla úplně jiná. Měla jsem možnost fotit tři chovné klisny (akční klisnu Lady Of Blue Dreams určitě nepřehlédnete), tři hříbátka, plemenného hřebce Emphys Dancing King a také jeho dva kamarády. Překvapením pro mě byl překrásný shagya arab, který měl pózování vyloženě v krvi.
JK Šimonovice srpen 2008
JK Šimonovice srpen 2008
Poslední srpnové focení nás zavedlo do šimonovických kopců kde přímo v zatáčce leží menší stáj. Koně mají různé, převážná většina z nich jsou angličtí plnokrevníci. Pastviny jsou tu opravdu rozsáhlé, takže si s námi koníci hráli trošku na schovávanou, nakonec se ale nějaké foto přeci jen podařilo ukořistit :-)
Darkwood srpen 2008
Darkwood srpen 2008
Najít Doubrafčiny koníky nám dalo docela zabrat, nakonec se ale podařilo &ndash; a tak se můžete podívat na fotografie irského coba Ancaria a dalších místních koníků. Nakonec zbyl čas i na focení pejsků.
JV Ranch srpen 2008
JV Ranch srpen 2008
Odpoledne nás čekala další várka překrásných koní, tentokrát na JV Ranchi. Mají fešného QH hřebce Toosmart For Jac, krásnou QH klisnu Wacame Imprint (ve velmi líbivém zbarvení palomino) a dva haflingy &ndash; klisnu jménem Vara a valacha Bobbyho. Dalšími koníky jsou kříženec trakéna a polského koně Simír a mladá klisnička irského coba Okie's Tinkerbell.
Focení bylo velmi příjemné, koníci nablýskaní a sluníčko svítilo o 106 &ndash; co více si může fotograf přát :-)
Wanted ranch srpen 2008
Wanted ranch srpen 2008
Když jsme ráno vyráželi na tento ranch, všude svítilo sluníčko. Jen směrem naší jízdy byly obrovské šedé mraky, které mě opravdu děsily. Ani pomyšlení na deštivou předpověď mi moc nepřidávalo. Jaká byla moje úleva, když se mraky honily jen kolem a dělaly pěkné pozadí. Zvlášť proto, že na tomto ranchi mají skutečné skvosty mezi koňmi. Vynikají především tři plemenní hřebci &ndash; quarter horse Rocky Magic Legacy (ano, ten krasavec s dlouhou hřívou), paint horse Smart Cherokee Dee a paint horse Blue Eye Jane Valley. Mezi chovnými klisnami jistě nepřehlédnete Sherry Jane Cherokee a Wanted Magic Valley.<br />
Fotografií jsem tentokrát vybrala o něco více, nebyl to lehký výběr, protože krásní koníci se prostě &bdquo;fotí sami&ldquo;.
Appaloosa farm srpen 2008
Appaloosa farm srpen 2008
Jak už název napovídá, na této farmě se zabývají chovem appaloos. A to nejen těch velkých, ale i mini. Počasí nám bohužel nepřálo, se sluníčkem by to bylo veselejší. Každou chvilku to vypadalo, že se spustí déšť.<br />
Většinu koní jsem fotila jen tak ve výběhu, na uzdečce zapózoval plemenný hřebec Legacy Black Taurus. Měli tu zrovna také roztomilé hříbátko &ndash; miniappaloosí slečnu Little Black Beauty (nar. 23. 7. 2008).
Stáj Poučník Karlštejn srpen 2008
Stáj Poučník Karlštejn srpen 2008
Krásný slunečný den strávený v přítomnosti koní a nakonec ještě neplánované schlazení ve studené vodě - co více si přát? :-)
To vše a ještě více mě čekalo ve stáji Poučník Karlštejn. Hlavními aktéry byli tři úžasní poníci Brambůrka, Borůvka a Burák, klisna irského coba Amálka a také klisna Laguna. Ve vodě jsme potom fotili část druhého stáda, přičemž musím moc poděkovat všem, kteří do té opravdu už docela studené vody se mnou šli. Původní plán vyfotit něco kousek od břehu kvůli stínu nevyšel, a tak jsme museli do hloubky. Ale což, sranda musí být :-)
Black Stallions Ranch srpen 2008
Black Stallions Ranch srpen 2008
Různorodé stádo skládající se ze samých hřebců jsem měla možnost fotit na Black Stallions Ranchi. Byl to skutečně zážitek a člověk nevěděl, kam objektiv namířit dřív. Na fotografiích můžete vidět také překrásného hřebce PRE Halcona XXVI a neméně atraktivního hřebce haflinga jménem Naas. Velkým překvapením pro mě byl hřebec welsh part-bred 625 Orri Gepard, který si focení vyloženě užíval a pěkně se předváděl. Všichni tři jmenovaní jsou plemeníci.
Fryšavský dvorec srpen 2008
Fryšavský dvorec srpen 2008
V této stáji se zabývají chovem arabských plnokrevníků, huculů a německých ovčáků. Na fotografiích můžete vidět překrásného plemenného hřebce Ubajlana, hřebečky Amóna Ibn Ubajlana a Saladina, chovné arabské klisny, čistokrevné huculské klisny a také zástupkyni plemene český sportovní pony. Fotilo se mi zde skvěle, koníci byli parádně připravení a jejich ochota spolupracovat při focení byla až neuvěřitelná. Zvlášť u mladých hřebečků, kteří spolu skotačili ve výběhu, vzpínali se a házeli na mě opravdu neskutečné škleby :-)
Hřebec Amir srpen 2008
Hřebec Amir srpen 2008
Dalšího arabského plnokrevníka jsem fotila kousek od Brna. Nejradši by si místo stání zaběhal, jakmile jsme ho ale pustili do výběhu, už se běhat nechtělo :-) Nakonec nám ale trochu toho pohybu přeci jen předvedl.
Jíloviště srpen 2008
Jíloviště srpen 2008
Zde jsme fotili českého teplokrevníka Domina, rýnského teplokrevníka Prinz Claire a také české teplokrevníky Safiána a Colomba. Jsou od sebe téměř k nerozeznání, takže malá nápověda - oba mají v této galerii 4 fotografie, na prvních čtyřech je Safián následován čtyřmi fotografiemi Colomba (vždy začínají portétem s černým pozadím).
Kozolupy srpen 2008
Kozolupy srpen 2008
Tentokrát byl na programu Čipík na několik způsobů :-) Tedy Tsjibbe T na uzdečce, ve volnosti samostatně a pro oživení také ve společnosti poníka Čerta. Čert se nenechal zahanbit ani s kamarádem Zorem (hucul), se kterým změřil síly i při vzpínání. Než jsme se vydali do druhého působiště, stihli jsme i malou Leontýnku.
Ranč Kamenný Dvůr srpen 2008
Ranč Kamenný Dvůr srpen 2008
Na tomto ranči mají koníky různých plemen a barev - většinu z nich jsme fotili ve volnosti, na ohlávce nám zapózoval hřebec quarter horse Silver Bueno W Chex. Počasí vyšlo na jedničku a koníci skvěle spolupracovali.
Hřebec Nadzih srpen 2008
Hřebec Nadzih srpen 2008
S novým postrojem to Nadzihovi velmi slušelo a se získanou šerpou (stal se z něj seniorský národní šampion ČR 2008) snad ještě víc. Posuďte sami. Zapózoval mi také Lenčin další skvost, briard Artuš.
Jízdárna Srní červenec 2008
Jízdárna Srní červenec 2008
V překrásné šumavské přírodě jsem měla možnost fotit koníky z jízdárny Srní. Nejvíce mi padl do oka český teplokrevník, hřebec Pegas a pony valášek Matýsek. Ani jeden z nich mě nezklamal, Matýska jsme dokonce mohli spolu s huculem Fermínem pustit úplně navolno, z čehož mám vždy velkou radost. Focení přerušil až déšť, kterého jsem se obávala už od rána.
Hřebčín Mischel červenec 2008
Hřebčín Mischel červenec 2008
Necelou půlhodinku od Málkovic se nachází obec Ledce a v ní hřebčín s překrásnými koňmi plemene welsh cob. Fotila jsem je především v pohybu, na uzdečce mi zapózoval úchvatný hřebec Bryncadno Fflamddwyn 72711.
Hřebčín Aslan červenec 2008
Hřebčín Aslan červenec 2008
Netradiční stádečko, jehož převážnou většinu tvoří shetlandští poníci, jsem se snažila fotografovat v Málkovicích u Mileny Novákové. Výběh byl skutečně rozlehlý a poníci se neustále snažili schovávat za větší část stáda - i přesto se snad nějaké fotografie povedly :-)
Stáj Goldmane červenec 2008
Stáj Goldmane červenec 2008
Manželé Duškovi ze stáje Goldmane se zabývají chovem koní plemene welsh mountain pony a hafling. Sluníčko nám místy stávkovalo, ale krásní koně se i tak fotili jedna radost. V pohybu se skvěle předvedli a to včetně hucula jménem Bronco, který zrovna ten den oslavil své 19. narozeniny.<br /> Na fotografiích můžete vidět kompletní místní stádečko - klisny welsh mountain pony Trawel Regina, Trawel Romantika a Gleiniant Damson; klisny hafling Aneta a Sambuka; hřebečka welsh mountain pony Gleiniant Cayenne; zde odchovaná hříbátka welsh mountain pony Goldmane Darth Vader a Goldmane Rincewind a také valachy Nostradamus (hafling) a Bronco (hucul).
Buršice červenec 2008
Buršice červenec 2008
Ráda jsem využila pozvání paní Jany Langmajerové a vydala jsem se do její stáje v Buršicích, kde chová především koně Kinské. Těm se bohužel moc pózovat nechtělo, ale není se čemu divit - spousta hovad a otravných much je nenechala chvilku v klidu. Proto jsme přešli rovnou na focení v pohybu. Nejlépe se předvedla klisna Elisa Kinská.
Hřebčín Permoník červenec 2008
Hřebčín Permoník červenec 2008
Čtveřici roztomilých mrňousků jsem se vydala fotit do Vráže u Berouna. Letos se paní Skalické narodili tři hřebečci a jedna klisnička. Semo tamo si během focení potřebovali odpočinout v trávě, čehož se dalo skvěle využít.
Ranč Ixion červen 2008
Ranč Ixion červen 2008
Tentokrát už nám na ranči Ixion sluníčko přálo - možná až moc, vedro bylo tedy šílené. Hříbátka ležela v trávě a ani se jim nechtělo zvednout hlavu a podívat se, kdo to přišel, ostatní koně se schovávali ve stínu stříšky. Nakonec jsme je přemluvili, aby chvilku pózovali. U druhého stádečka to bylo podobné, ti byli pro změnu zalezlí pod stromy. Ale &bdquo;něco málo&ldquo; se přeci jen vyfotit podařilo :-)
PB RANCH červen 2008
PB RANCH červen 2008
Nečekaně dlouhá a náročná cesta nás čekala z Brna k Mořině - na dálnici jsme nabrali snad dvouhodinové zpoždění. Zácpy nás tentokrát neminuly a my si mohli zblízka prohlédnout, po čem že to vlastně jezdíme, a tentokrát se po dálnici i projít. Když už jsme si mysleli, že ani nedojedeme, kolona aut se pohnula a my se opět začali pomalu blížit do cíle - na PB RANCH.<br />
Koní mají na tomto ranči opravdu spoustu - a překrásnými hříbátky se to tu jen hemží. Nejvíce mě zaujal hřebeček CATS THUNDER (první hříbě po Cat Prints v Evropě) - je to ten s jakoby "měsíčkem" na hlavě :-)<br />
Vzhledem ke zpoždění jsem málem ani nestihla vyfotit všechny koně, na hřebce už se nám začalo pomalu stmívat. Přesto jsem neodolala a udělala pár snímků hřebce Cat Prints na uzdečce - a další snad stihneme příště.<br />
Fellský pony Střezov červen 2008
Fellský pony Střezov červen 2008
Manželé Jašurkovi mají největší chov fellských pony v České republice. Bylo mi velkou ctí je navštívit - dokonce se zadařilo natolik, že jsem mohla být přítomna porodu jejich shetland pony klisny Thordisy. Ta porodila krásné černé zdravé hříbátko, které bylo na nohou dříve než ona! To můžete vidět i na fotografiích :-)
Dále jsem měla možnost fotit některé klisny na předváděcích ohlávkách a poté stádo ve volnosti. Pózovali mi také hřebci Lunesdale Mountain Mist a Goodshapes Corrado, kteří se pěkně ukázali i v pohybu.
Velké díky patří manželům Jašurkovým, kteří mi focení umožnili, koně pěkně připravili i předvedli. Pokud to bude jen trochu možné, ráda si u nich focení v budoucnu zopakuji :-)
Kraslice červen 2008 (druhý den)
Kraslice červen 2008 (druhý den)
Foto z druhého červnového dne u Šárky. Sluníčko dosti protestovalo, dokonce se přehnala i bouřka, nás to ale od focení neodradilo. Krom koní z prvního dne jsme fotili i klisničku welsh pony (B) Limetree Mossy.
Kraslice červen 2008 (první den)
Kraslice červen 2008 (první den)
Návštěva u Šárky Němečkové je pro mě vždy skvělým zážitkem. Zde se při focení skutečně vyřádím. Předvedení koní pro focení se Šárka věnuje s plným nasazením, za což jí patří velký dík. Však se podívejte sami – na fotografiích jsou arabští plnokrevníci Kalif de Beaune a Gabor S a také plemenný hřebec welsh mountaint pony Limetree Qui-Gon Jinn (který je na prodej).
Ranč u Soudného potoka květen 2008
Ranč u Soudného potoka květen 2008
Na tomto ranči mají spoustu krásných koní a proto pro mě byla radost jej znovu navštívit. Tentokrát zde měli i nové přírůstky - kobylky plemene appaloosa a quarter horse.<br />
Al Qurquf Arabians květen 2008 (druhý den)
Al Qurquf Arabians květen 2008 (druhý den)
V této galerii můžete vidět novou klisnu Rashala po Shaikh Al Badi z&nbsp;AK Raiyeh (The Egyptian Prince), dále klisny Dawlat El Nur a Ciera Duchess a samozřejmě nesmí chybět ani hřebec Ghazal Imdal :-)<br />
Al Qurquf Arabians květen 2008 (první den)
Al Qurquf Arabians květen 2008 (první den)
Další arabské plnokrevníky jsem fotila v Mníšku pod Brdy, kde mají poměrně rozrostlé stádečko. První den byl ve znamení focení stáda ve volnosti a hřebce Ghazal Imdal (který je zapůjčen z Francie) na předváděcí ohlávce.
Hřebec Nadzih květen 2008
Hřebec Nadzih květen 2008
Překrásného arabského plnokrevného hřebce Nadziha jsem fotila jen chvilku, než nám zašlo sluníčko. Nadzih skvěle pózoval a moc mu to slušelo - fotit ho byla velká radost. Je to mladý, čtyřletý hřebec (o:&nbsp;Normativ, m:&nbsp;Anatevka&nbsp;S).
Stáj L+M Červená Lhota květen 2008
Stáj L+M Červená Lhota květen 2008
Znovu (a znovu v květnu, jen o rok později) jsem se vydala do stáje L+M v Červené Lhotě. Opět mě velmi upoutal appaloosa hřebeček Nat From The Red Village, kterého na fotografiích rozhodně nepřehlédnete. V galerii nejvíce zastoupená je arabská plnokrevná klisna Sandra, kterou vidíte i na fotografii v novinkách pod tímto textem. Dalšími koníky jsou holandský teplokrevník Gabor, zívající quarter horse klisna Sweet My Peppy, americká klusačka Di Bell a dvě velmi podobné arabské plnokrevné klisny Nšo-Či (natahující se) a Safa (válející se). A na závěr jsem přidala jednu fotografii místního komondora Alina.
Loňské fotografie z této stáje najdete v mé starší galerii - galerie.ufonek.net
Hřebčín Marah květen 2008
Hřebčín Marah květen 2008
Výborné počasí provázelo i mé další focení, které proběhlo v hřebčínu Marah. Chovají zde překrásné welsh mountain pony, mají ale i jednoho hřebečka welsh pony sekce B a dokonce zde najdete i islandského ponyho.
Pokud vás hřebčín zaujal, neváhejte se podívat na jejich webové stránky (jsou mezi odkazy). Majitelé hřebčína jsou velmi milí a příjemní, takže můžu jen doporučit :-)
Hřebčín Permoník květen 2008
Hřebčín Permoník květen 2008
Na minishetlandy z hřebčína Permoník jsem se skutečně těšila - a měla jsem proč. Snad alespoň trochu napoví pořízené snímky :-)
Arabští plnokrevníci Lara a Shiva květen 2008
Arabští plnokrevníci Lara a Shiva květen 2008
Za Ladou Hrabalovou jsem se vydala fotit její dva arabské krasavce. Že je Lara překrásná klisna jsem věděla už předtím, ale Shiva mě překvapil. Vyloupl se z něj totiž překrásný mladý arabský hřebeček - jen posuďte sami!
Na fotografiích najdete také koníky ze sousední stáje - především starokladrubské klisny.
U Lady jsem strávila dva příjemné slunečné dny a moc se těším na příště!<br />
Chov Dvorka květen 2008
Chov Dvorka květen 2008
V Janovicích na obrovských pastvinách chovají českomoravské belgické koně. Tentokrát přináším foto ze stáda, příště snad budou i hřebci :-)
Ranč u cesty květen 2008
Ranč u cesty květen 2008
Ranč u cesty je kousek od Brna a mají tam spoustu různých koníků. Malá ochutnávka z fotografování na tomto místě.
Poníci ze ZOO Brno květen 2008
Poníci ze ZOO Brno květen 2008
Než jsem stihla přejet z jednoho konce Brna na druhý, počasí se změnilo k nepoznání. Krásný slunečný den překryl černý mrak, až jsem se začínala bát, že z focení nic nebude. Déšť nakonec ustal, takže jsme se po vyfunění kopce až skoro k žirafám mohli vrhnout na focení koňských obyvatel (těm, kdo ZOO v Brně neznají, doporučuji její návštěvu - pochopíte).
Kozolupy květen 2008
Kozolupy květen 2008
Začátkem května jsem neodolala a navštívila znovu Kozolupy. Kromě fríského hřebce (který se předváděl jedna radost) v galerii můžete vidět také rýnského teplokrevníka, buloňskou klisnu s hříbátkem a dvojníky - Safiána a Colomba. S těmi jsme si užili spoustu legrace :-)
Ranč Oswego duben 2008
Ranč Oswego duben 2008
Znovu jsem se vydala na ranč Oswego a tentokrát toho nafotila mnohem více. Koníci ochotně pózovali a rychle vytušili, co po nich vlastně chceme :-) Trpělivost nejen v prudkém kopci se rozhodně vyplatila a moc děkuji všem, kteří mi s focením pomohli!
Výstava koní Praha duben 2008 (2. část)
Výstava koní Praha duben 2008 (2. část)
V této galerii najdete fotografie achaltekinských koní ze sdružení Dalida Akhal-Teke Czech, württemberského teplokrevníka (který na výstavě nevystupoval) a také haflinga (hřebec Mozart).
Kdyby chtěl kdokoli z majitelů vystavovaných koní svého koníka nafotit, stačí se mi ozvat, určitě se domluvíme (což ostatně platí pro všechny).
Výstava koní Praha duben 2008 (1. část)
Výstava koní Praha duben 2008 (1. část)
Doteď jsem fotografie z akcí na web nedávala, ale protože si o ně píšete, budu se snažit pro vás alespoň malý výběr z navštívených akcí připravovat. Fotografie z pražské výstavy jsem rozdělila do dvou galerií - první obsahuje fotografie zevnitř (tj. z haly), druhá venkovní fotografie koní majitelů, kteří s nimi byli ochotní zapózovat mimo předváděcí prostor.
Vyškov duben 2008
Vyškov duben 2008
Znovu jsem se vydala za svými oblíbenci do Vyškova. Na fotografiích najdete fjordského koně, shirského koně, slezského norika a další. Tentokrát hlavně portréty, snad se budou líbit :-)
Irský cob (tinker) Lennox P duben 2008
Irský cob (tinker) Lennox P duben 2008
Po krátké fotopauze plné bláta a deštivých dnů (či sněhu na Jaru s koňmi v Lysé) jsem se konečně vydala opět fotit to, co fotím nejraději - koně ve volnosti, v přírodě. Neodradila mě ani předpověď mračen a dešťů - doufala jsem, že počasí bude jako téměř vždy opakem toho, co je předpovídáno. Blátu jsme se sice ještě nevyhli, sluníčko ale svítilo o 106.
A nezklamal ani skvělý a překrásný Irský cob (tinker) Lennox P - kůň, který se jen tak nevidí. A jakmile i bláto poleví, vyrážím ho fotit znovu! :-)
Kozolupy únor 2008
Kozolupy únor 2008
Konečně i v Kozolupech u Prahy vysvitlo sluníčko - a toho jsem musela využít! Místní krasavce je radost fotit a fríský hřebec Tsjibbe T nám své chody předvedl lépe než kdy předtím. Jeho klus, u kterého se vždy vznáší nad zemí, slovy ani nejde popsat. Snad ho alespoň trošku přiblíží mé fotografie. A já se již nyní těším na další návštěvu této stáje, ve které je pro mě focení vždy radostí.
Pura Raza Espaňola - Ebano XXV
Pura Raza Espaňola - Ebano XXV
Tentokrát jsem se vydala za plemenným hřebcem Pura Raza Espaňola - Ebano XXV. I přes nepřízeň počasí se ve výběhu předvedl v celé své kráse. Moc se těším, až budu mít možnost jej nafotit za sluníčka a bez toho vlezlého větru, co se mnou při focení cloumal.
Kozolupy - 7. ledna 2008
Kozolupy - 7. ledna 2008
Jakmile z Kozolup volali, že jim napadl sníh a navíc je krásně slunečno, neváhala jsem a vyrazila směr Praha. Než ovšem člověk dojede z Brna až na místo, může být vše úplně jinak. Při mém příjezdu pršelo a sluníčko už se neukázalo. I přesto jsem se snažila něco nafotit :-)
Ranč Ixion leden 2008
Ranč Ixion leden 2008
První zimní focení mě čekalo na ranči Ixion, kde mají stádečko Mérenských koní a haflingů. Sluníčko zůstalo zalezlé, i přesto jsem se sněhem zápasila - aby nebyl moc světlý či domodra, aby černí koně nebyli moc tmaví... Fotit černé koně na sněhu není žádný med :-) Koníci ochotně pózovali a velké díky patří Martině Jestřábové, která i přes rozlehlost výběhu dokázala se svými pomocnicemi koně rozpohybovat. Těším se na další focení na tomto ranči, ideálně s čerstvou travičkou a hříbátky!
Kozolupy - 3. ledna 2008
Kozolupy - 3. ledna 2008
V Kozolupech jsem krom stávajících fotila i nové koníky - shirského hřebečka Karlštejn Minoutaurus a frískou klisnu Kristine fan´t Westerskar. Na fotografiích můžete vidět i české teplokrevníky Safiána a Sentyho, rýnského teplokrevníka Prinz Claire MP a buloňskou klisnu s hříbětěm (Quec T´es Belle a Tres Belle). Stádečko se v Kozolupech pěkně rozrůstá a je co fotit :-)