Přehled všech alb – 2009

Ranč Barevný sen listopad 2009
Ranč Barevný sen listopad 2009
Na ranči Barevný sen jsme fotili andaluského hřebečka Argenta II, quarter horse klisnu SK Grippen s klisničkou Smart Chic Nikky a ČT klisnu Ulitu. Po mohutných deštích to ve výbězích klouzalo, takže jsme koně fotili hlavně při pózování.
Hostěnice listopad 2009
Hostěnice listopad 2009
Po andaluském hřebci Cortesanovi XVII jsem pokukovala již delší dobu, s panem Pospíchalem jsem se i na focení domlouvala - a v listopadu nám to konečně vyšlo :-) Nafotili jsme i jeho další svěřence, krom andaluských koní i novou frískou klisnu. Cortesano nezklamal, zvládl pěkně zapózovat a předvedl se i ve výběhu, kde z něj radost z pohybu přímo čišela.
Stáj Goldmane listopad 2009
Stáj Goldmane listopad 2009
Ve stáji Goldmane měli letos na jaře pouze jedno hříbátko, a tak si to na podzim vynahradili zakoupením dvou klisniček welsh mountain pony až z dalekého Walesu. A právě jejich začleňování do stáda jsem měla možnost fotit. Klisny na ně byly zvědavé, ale moc jim to neulehčily, Gleiniant Damson je od stáda vytrvale odháněla. Fotili jsme i stádo "chlapů", dvou hřebečků (narozených v roce 2008), hřebce Gleiniant Cayenne a valacha Llanfrechfa Patriota, který si všechny tři hřebce zvládnul srovnat do latě. A nevynechali jsme ani haflingy :-)
Farma Olšovka listopad 2009
Farma Olšovka listopad 2009
Pár snímků z farmy Olšovka můžete najít i v letošním únorovém albu "Stáj Goldmane + huculové únor 2009". Doufala jsem, že na podzim nám bude počasí přát lépe než při té zimní sněhové vánici - pravda, o něco lepší to bylo :-) Krom huculů jsme fotili také lusitánské koně, kteří jsou v České republice raritou.
Česká Bříza říjen 2009
Česká Bříza říjen 2009
Do České Břízy jsem se těšila, měla jsem fotit fríského hřebce Eelco R, který mě již dříve velice zaujal. Nakonec mě překvapili hřebci hned dva. Jen to počasí! Sluníčko se prostě ne a ne ukázat. A nafotili jsme i další místní koně.
Hřebčín Aslan říjen 2009
Hřebčín Aslan říjen 2009
Ráda jsem přijala pozvání za shetlandy do Málkovic - některé z nich již určitě znáte z loňského července, kdy jsem tento hřebčín navštívila poprvé. Za ten rok zde přibylo pár nových koníků - poníků, včetně hřebce jménem Pico (toho můžete pro změnu znát z hřebčína Permoník) :-) Mlha a jinovatka, prostě tradiční podzimní (až skorozimní) ráno.
Hřebčín Liberte říjen 2009
Hřebčín Liberte říjen 2009
Hřebčín Liberte se zabývá chovem welsh pony a welsh part-bred. Na fotografiích ale můžete vidět i zástupce jiných plemen, ať už v majetku hřebčína či koně zde ustájené - hřebčín totiž nabízí i možnost pastevního ustájení. Zajeli jsme nafotit i hřebce, kteří byli na jiné pastvině. Na té nám svítilo i mírně večerní sluníčko a pomohlo tak dotvořit super podzimní atmosféru.
Ranč u Zelené sedmy říjen 2009
Ranč u Zelené sedmy říjen 2009
Ač předpovídali sluníčko, po celou dobu se ukázalo jen na minutku - doslova. Takže jsme všechny koníky z Ranče U Zelené sedmy fotili pod příkrovem tmavých mračen. Byla jsem ráda, že alespoň nepršelo. A že bylo co fotit - haflingové, fjordští koně, pony či irský cob, to vše zde bylo k vidění.
Ranč Loučka říjen 2009
Ranč Loučka říjen 2009
Po téměř dvou letech jsem se znovu vydala na nedaleký ranč Loučka, kde sídlí známá Zuzka Prokopová, Sigi a další koně. Arabský plnokrevník Usirev se již mezitím začlenil do stáda mezi další hřebce. S těmi si kupodivu rozumí víc než se Sigim (toho údajně stále považuje za klisnu, což se Sigimu ani trochu nelíbí) :-)
Nafotili jsme také fríské koně, kteří tu od minula přibyli, a další koníky. Hlavními modely ale samozřejmě byli Sigi a Usirev (samostatně). A nakonec jsem nafotila i místní nový psí přírůstek.
Belgický ovčák 2008, 2009
Belgický ovčák 2008, 2009
Belgický ovčák – nebojácný hlídač a ochránce rodiny a také skvělý kamarád. Před objektivem mi pravidelně pózují především dva zástupci variety Groenendael - Aisha (celým jménem Aura ze Ztracené Zahrady) a Fox (na kterého popis hlídače a ochránce docela sedí). Album obsahuje výběr snímků těchto dvou černých rošťáků z let 2008 a 2009. Na některých snímcích je k vidění také Foxova sestra Asta, se kterou se vždy perfektně vyřádí. Chcete-li aktivního psa a věrného společníka na dlouhé výlety, můžu belgického ovčáka jen doporučit.
Hřebčín Amerika září 2009
Hřebčín Amerika září 2009
Nedaleko města Votice se nachází chov welsh pony a cob Petra a Gabriely Rotových. Jejich pozvání jsem přijala moc ráda – a vznikla opravdu pěkná řádka snímků. Fotili jsme především pět místních hřebců při pózování i ve volnosti a dokonce také netradičně na růžovém pozadí :-) Dostalo se i na klisny a při večerním sluníčku jsme nafotili i starokladrubského koně.
Shirský kůň na Slovensku září 2009
Shirský kůň na Slovensku září 2009
Andrea Navarová má na Slovensku dva shirské koně a další dvě klisny byly u ní na připouštění. Modelem mi byl především hřebec Brickell Brego Navara, který pózoval na ohlávce, uzdečce a dokonce i se speciálním zdobeným postrojem. Je to tedy skutečně kus koně!
Ranč Dubská Hajnice září 2009
Ranč Dubská Hajnice září 2009
Na ranči Dubská Hajnice se zabývají chovem fjordských koní. V době mé návštěvy byla na světě tři hříbátka, dva hřebečci a jedna klisnička. Fotila jsem i majestátního fjordského hřebce Olorentze VB, otce zminovaných hříbátek. Počasí vyšlo na jedničku, ale ty mouchy! Ty nás teda všechny zlobily o 106. Zařekla jsem se, že příští léto už budu mít vždy po ruce repelent, retušovat hejno much by totiž bylo skutečně na dlouho.
Šonov – přehrada srpen 2009
Šonov – přehrada srpen 2009
V Šonově jsme se tentokrát vydali k přehradě – tedy k vodní nádrži Rozkoš. Zdejší fríští koně koupání milují. Nejraději by se jen tak čachtali a plavali, zkoušeli jsme ale i pohybové snímky v mělčí vodě (tedy, koně byli v mělčí vodě, já skoro po krk ve vodě). Došlo i na nedobrovolné ozkoušení voděodolnosti aparátu, kdy se koně od břehu rozběhli přímo ke mně a už to vypadalo, že si zaplaveme společně :-) Ale i když jsem přes sprchu neviděla nic, foťák se mi podařilo zachránit! Takže už se těším na příště :-)
Dva valaši z Dolní Lipky srpen 2009
Dva valaši z Dolní Lipky srpen 2009
Pozvání do Dolní Lipky za dvěma velmi zajímavými valachy jsem přijala moc ráda. Tyto dva křížence – šedého plaváka a koně v typu haflinga – jsme fotili hned na několika místech: na pastvině, v potůčku, úplně navolno v přírodě a také u pohanky u hranic s Polskem. A neplánovaně i v pohance :-) A stihla jsem vyfotit i slovenského čuvače, než se stihl vyválet v něčem velice nepěkném a zapáchajícím :D
R Appaloosa's Farm srpen 2009
R Appaloosa's Farm srpen 2009
V Hluzově se nachází rodinná farma zabývající se chovem appaloos. Při mé srpnové návštěvě této farmy jsme fotili především hřebce Mr Leo Peppy Bar a FF Rock Me Baby. Dostalo se ale i na ostatní, které jsme fotili jen tak na pastvinách.
Focení pejsků v Olomouci srpen 2009
Focení pejsků v Olomouci srpen 2009
Chtěla jsem vyzkoušet něco nového, a to focení pejsků různých majitelů na jednom, předem domluveném, místě. Zájem byl velký, ne každému se ale hodil termín a někteří si to rozmysleli vyloženě "na poslední chvilku". Focení proběhlo v Olomouci, hlavně kvůli pěkně upravenému a kvetoucímu parku.
Nakonec se nafotilo 6 pejsků – kavalír king charles španěl, dva labradoři, kříženec jezevčíka, čivava a také americký stafordšírský teriér.
Koně Kublov srpen 2009
Koně Kublov srpen 2009
Po dobrém obídku s paní Skalickou z Permoníku a krátkém poledním odpočinku jsme se vydali ještě do nedalekého Kublova. Zde na nás čekalo několik koníků, ČSP klisna s hříbátkem, hucul x paint a český teplokrevník. Překvapením byla teplokrevná klisna, kterou jsem již v roce 2008 fotila v JK Šimonovice :-)
Hřebčín Permoník srpen 2009
Hřebčín Permoník srpen 2009
Tentokrát jsme fotili především klisny jednotlivě na ohlávkách a poté stádo i se všemi letošními hříbaty. Klisnička Andante Permoník byla k nepoznání!
Fryšavský dvorec srpen 2009
Fryšavský dvorec srpen 2009
Nové ohlávky jsem využila i při návštěvě Fryšavy, kde jsem fotila hřebce Ubajlana a Saladina, klisny El Hannah, Samira Bint Usaja a Moniet Bint Usaja. Ohlávku jsem vyzkoušela i na "nearaba", českého sportovního ponyho Brusinku Gabrielku. Až jsem koukala, jak jí slušela :-) Ve stáji na mě čekalo milé překvapení – roztomilá štěňátka německého ovčáka. Samozřejmě jsem nemohla jinak, než ty rošťáky nafotit taky!
Šonov srpen 2009
Šonov srpen 2009
V zimě jsme se u šálku čaje v Šonově domlouvali na fotografování v létě – výlety s frískými koňmi zde totiž často vedou k vodní nádrži Rozkoš a také do Pekla – do zelené řeky. Zelená řeka mě velmi zaujala, proto jsem se jako první chtěla vydat k ní. I při srpnové návštěvě jsem si užila jízdu v sedle, tentokrát na jedné z klisen, včetně plavení. Vydali jsme se nakonec i k přehradě, ale klisny byly už vykoupané dost, a tak po krátkém vyčváchnutí naznaly, že se půjde domů. Shodli jsme se tedy, že se na přehradu znovu vydáme příště :-)
Kraslice srpen 2009
Kraslice srpen 2009
U Šárky Němečkové jsem krom známého Gabora S fotila také jejího nového hřebečka Milana, klisnu Limetree Mossy, klisnu Sahiru s kamarády a fenku Alexis Mereva. Počasí tentokrát vyšlo parádně, fotilo se od rána až do západu slunce.
Ranč Na Špici srpen 2009
Ranč Na Špici srpen 2009
Za pěti haflingy jsem se vydala na Ranč Na Špici, kde na mě čekali naleštění koně Aida, Miky, Sáva, Martina a Lucie. Fotografování probíhalo na louce u ranče s čerstvou a šťavnatou pochoutkou (trávou), které koně pochopitelně nemohli odolat :-) Člověk se až divil, kolik toho (aniž by se zastavili), zvládli v pohybu nabrat do pusy. Focení bylo moc fajnové a těším se na příště.
Hřebčín Angelis srpen 2009
Hřebčín Angelis srpen 2009
V hřebčíně Angelis se zabývají chovem welsh pony of cob type, welsh cob a welsh part-bred. Letos měli dvě hříbátka – Angelis Blueberry a Angelis Blackberry. Fotili jsme také klisny Pretoria Angelica a Mystic Rose. Plemenný hřebec welsh pony of cob type Swalesmoor Tango se předvedl v plné kráse na uzdečce i v pohybu.
Ranč na Paluchu srpen 2009
Ranč na Paluchu srpen 2009
Po zimní návštěvě jsem tento ranč v létě málem nepoznala :-) Koně byli v podobné sestavě jako minule, přibyl nový hřebec Gamblers MR Zip a klisnička Gentle Dun It Shell. Také zde byla zrovna na připouštěcí návštěvě klisna Persnickety Zipper s klisničkou Love Is The Zipper s velmi podařeným zbarvením. Zkusili jsme i něco na černém pozadí, i když se sluníčku moc spolupracovat nechtělo.
Zlín srpen 2009
Zlín srpen 2009
Ve Zlíně si pořídili novou klisnu – welsh mountain pony Shy Romance. Ta měla v době mé návštěvy i hříbátko, klisničku Shy Jelly. Obě jsem fotila jen tak navolno na pastvině při večerním sluníčku i s jejich frískou kamarádkou, klisnou Willemke fan de Praktykskoalle.
Ranč Bílá Hlína srpen 2009
Ranč Bílá Hlína srpen 2009
Koně z ranče Bílá Hlína už z mých webových stránek určitě znáte – tentokrát jsem je fotila netradičně, na černém pozadí. S ohlávkami, s uzdou anebo i úplně navolno. Odpoledne jsme potom fotografovali koně po jednom nebo po dvou na pastvině – asi nejvíce se mi líbila dvojice klisen Midnight Lady Dream a Lekorka.
Na ranči jsem fotila i nový přírůstek – moc pěkného hřebečka Sahran Ibn Ghazal po hřebci Ghazal Imdal a klisně Snežienka. Tento arabský plnokrevník se narodil 3. dubna 2009 a je na prodej. Více na: http://bila.hlina.sweb.cz/Kone/sahran.htm
Achal Teke Dorkeik červenec 2009
Achal Teke Dorkeik červenec 2009
Achaltekinské koně Zdenky Skopalové jsme fotili s tradičními ozdobami i jen tak na pastvině. Zapózoval i překrásný plavý hřebec Damask. Téměř půlroční klisna Derya se na pastvině pěkně předvedla v pohybu, a pak se spokojeně vyválela. Moc pěkný den strávený s těmito jedinečnými koňmi.
Ranč Boškůvky červenec 2009
Ranč Boškůvky červenec 2009
Na ranč Boškůvky jsem se vydala na základě pozvání od Evy Losmanové, která zde měla ustájené dva koně (quarter horse hřebci Zawinach Pure a Diabolic TT Lexx). Fotili jsme ale i další koně, jejichž majitelé či ošetřovatelé se k focení přidali.
Další svazenka červen 2009
Další svazenka červen 2009
Svazenku jsme využili i pro focení dalších klisen – El Hannah, Salem a Satiiah. Klisnu El Hannah jsem fotila již dříve, je totiž ze stáje Fryšavský dvorec, zde byla jen na připouštění. Všechny tři jsou arabští plnokrevníci.
Al Qurquf Arabians červen 2009
Al Qurquf Arabians červen 2009
Pozvání na focení v Mníšku, a ještě k tomu ve svazence, to se prostě neodmítá. V albu najdete klisny arabského plnokrevníka (některé již znáte z roku 2008) – Dawlat El Nur, Ciera Duchess, Imperial Kaapha, Baahira AQ a letošní Farida AQ.
Hřebčín Permoník červen 2009
Hřebčín Permoník červen 2009
Letos se narodili dva hřebečci a dvě klisničky. Nejmladší, Andante Permoník, byla v době mé návštěvy na světě teprve třetí den! Tu jsme fotili zvlášt, mimo stádo.
Vyškov červen 2009
Vyškov červen 2009
V červnu jsme se zaměřili na focení na černém a také hříbátek ve výběhu – mladší hopsavý hřebeček fjordský pony, starší klisnička fjordského ponyho a také pony shetlandský.
JS Alpin Horse květen 2009
JS Alpin Horse květen 2009
Sluníčko si se mnou hrálo na schovávanou – asi abych se při nastavování fotoaparátu nenudila. Chvilku svítilo naplno, chvilku napůl, chvilku vůbec. Nejdéle (i když s přestávkami) vydrželo svítit při fotografování hřebce Dollom Countryboy. Pak jsme fotili na pastvinách – mladé koně i klisny s hříbaty.
Hřebčín Marah květen 2009
Hřebčín Marah květen 2009
V květnu bylo focení v Marahu akčnější, protože se hřebci přidávali ke klisnám s hříbaty. Každý hřebec tu má svou klisnu (či dvě), s kterou tráví veškerý čas, jakmile jsou hříbátka dost velká. Než se ale klisna nechá připustit, musí si to hřebec zasloužit, proto může schytat pár ran kopyty, když je moc nedočkavý.
Tikitano květen 2009
Tikitano květen 2009
Americký miniaturní kůň – plemeno, které se mi velice zalíbilo už při tvoření článku pro časopis Koně & hříbata (18/2007). Moc mi s ním tenkrát pomohla Marcela Filip, chovatelka těchto „zmenšenin“ koní, kteří nesmí být větší jak 86,36 cm. K osobnímu setkání došlo až o necelé dva roky později – a to jsme se na fotografování domlouvaly vlastně již od sepsání článku. Focení na farmě Tikitano bylo pro mě velkým zážitkem – překrásné prostředí jako stvořené pro fotografa, ještě krásnější a skvěle nachystaní koně a příjemní lidé, kteří byli na mé „výmysly“ naprosto připravení. Děkuji všem zúčastněným a těším se na příště!
Lužce květen 2009
Lužce květen 2009
Další focení arabských plnokrevníků Haydée a Salika - tentokrát i s Terkou Kucharskou v sedle :-) Zjistili jsme, že to v řepce pěkně lepí, ale kdo by odolal. Nakonec jsme fotili chvilku i ve výběhu v odkvetlých pampeliškách.
Galloway ranch květen 2009
Galloway ranch květen 2009
Na ranči Galloway mají několik koní – a každý je jedinečný. Jako prvního musím zmínit překrásného plemenného pinto hřebce Abgott's Comanche, jehož barva (black tobiano) mě uchvátila na první pohled. Dalšími hřebci jsou quarter horse Gamblin Bueno Chex a hessenský plemenný hřebec Reverend. Z klisen se mi nejvíce líbila quarter horse klisna Sweet Popkorn. Fotili jsme i těhotnou klisnu paint horse Silk Time Afair a později večer na dostihovém závodišti v Karlových Varech i ČT klisnu Didu (netradičně – ve svatebním). Návštěva Galloway ranche byla úžasná, a že bylo co fotit napoví i počet snímků v tomto albu.
Shagya arab Wizard květen 2009
Shagya arab Wizard květen 2009
Hřebec 2945 Gazal II-CZ (Wizard) je rok od roku krásnější. A bambulkové předváděčky mu skvěle padly, prostě fešák. Pózování byla pro něj nuda, ale ve výběhu si to vyloženě užíval. Jen se podívejte sami.
Pony klub Olešnice duben 2009
Pony klub Olešnice duben 2009
V Olešnici nedaleko Bouzova chovají koně plemene český sportovní pony. Krom spousty hříbátek jsem fotila také místní hřebce, kteří spolu dováděli ve výběhu.
Hřebčín Marah duben 2009
Hřebčín Marah duben 2009
V Marahu se letos narodila 4 hříbátka – hřebečci. Na focení se nám zatáhlo, což byla velká škoda, takovou tmu jsem snad na jarním focení ještě neměla. V dubnovém albu najdete první tři hřebečky – Charlieho, Bonfire a Lucase.
Fríský kůň Střezov duben 2009
Fríský kůň Střezov duben 2009
O tom, že ve Střezově nemají jen fellské pony, se můžete přesvědčit z mé dubnové návštěvy manželů Jašurkových. Tentokrát jsem zde fotila jen dva koně, ale stálo to za to! Fríský hřebec Baron fan Odingastate mě o své kráse přesvědčil již dříve na fotografiích, naživo to ale bylo ještě lepší. A fríská klisna Prisca se před fotoaparátem také skvěle předvedla – a to i v pohybu, kde nám ukázala špičkový vznosný klus.
Pejsci duben 2009
Pejsci duben 2009
Lužce krom koníků obývají samozřejmě i pejsci, kteří mi tentokrát zapózovali v pampeliškách. Zvládli jsme to i přes škaredé útoky zřejmě hladových mravenců, kteří měli svá mraveniště snad všude!
Lužce duben 2009
Lužce duben 2009
Jarní focení arabských plnokrevníků Haydée a Salika v pampeliškách. Sluníčko svítilo, co více si přát.
Ola ranch duben 2009
Ola ranch duben 2009
Zima ustoupila a po ní přišlo jaro. Tedy, možná spíše rovnou léto, jak už to tak bývá. Můj první dubnový fotovýlet s novým fotoaparátem směřoval na Ola ranch, kde mají moc pěkné koně. Fotili jsme klisny s hříbaty, nádherného hřebce Jacs Golden Time i zástupce minikoníků.
Bedřichov březen 2009
Bedřichov březen 2009
Odpoledne jsme se přemístili do Bedřichova, kde mají tři fešáky – haflingy. Kupy sněhu nám tály vyloženě před očima, sníh byl hodně těžký a mokrý. Rychle jsme tudíž vdali nějakou snahu o pohyb v něm a nechali jsme koně jen na vyšlapaných cestičkách.
Doubice březen 2009
Doubice březen 2009
V Doubici jsme se vzbudili do mlhy a deště, ani se člověku do toho papočasí nechtělo a radši by zůstal v posteli. Protože ale sníh docela rychle mizel, raději jsme šli fotit hned, aby nám neroztál úplně. Fríský hřebec Pieter van Diphoorn nám i ve sněhu předvedl své nádherné chody – taková škoda, že nám počasí nepřálo!
Ranč pod Štěpánkou únor 2009
Ranč pod Štěpánkou únor 2009
Dobrodružná cesta tajícím sněhem po klikaté cestě nás přivedla až na Ranč pod Štěpánkou. K tomu jsme vcelku odvážně sjeli z prudkého zasněženého kopce se slovy "máme přeci řetězy". Na místě nás uvítali dva psi a čtyři koníci – český teplokrevník (klisna Hanny Banny), dva haflingové (Billy a Atlantic) a také pony klisna Bára. Všichni při focení skvěle spolupracovali – trápila mě pouze přicházející mračna. Po chvíli totiž zmizely i poslední zbytky sluníčka, což byla velká škoda. Cestou zpět nás čekalo menší překvapení – kopec jsme nezdolali ani se řetězy, museli jsme tedy využít cestu přes jízdárnu. Tam jsme zůstali viset metr před najetím na prohrnutou silnici. Teď už se tomu můžu jenom smát, zvlášť proto, že jsme po hodinovém vyhrabávání zjistili, že nás navigace zbytečně vedla onou dobrodružnou klikatou cestou a z druhé strany se dalo dostat po nádherné silnici. No jo, sranda musí být :-)
Ranč Koločava únor 2009
Ranč Koločava únor 2009
Tak teprve zde jsem poznala, co to znamená náročné focení :-) Osmičlenné stádo haflingů, welsh pony sekce B, irští cobové, arabští plnokrevníci, paint horse a českomoravský belgický kůň – to vše a k tomu snad metr sněhu! Koně si zezačátku mysleli, že to snad ani nemůžeme myslet vážně. Nakonec došlo i na "koňonaháněče", protože ti pěší neměli moc šancí v hlubokém sněhu pobíhat.<br />
Díky ochotě všech zúčastněných se ale focení moc povedlo a vznikla řada pěkných snímků. Všem patří velké díky!
JS Sidonie únor 2009
JS Sidonie únor 2009
V Říčanech u Prahy chovají achaltekinské koně, které jsem měla možnost vyfotografovat ve volnosti, na uzdečkách a dokonce i s tradičním zdobením (aladži). Ač byla čím dál větší tma, nenechali jsme se odradit a fotili a fotili. Velké poděkování si zaslouží koně i celý tým lidí kolem nich :-)
Stáj Goldmane + huculové únor 2009
Stáj Goldmane + huculové únor 2009
Počasí si řeklo, že už toho slunce bylo dost, a že teď už bude jenom sněžit. A to tak, že nevyfotím vůbec nic. Po chvilce snažení, kdy jsme všichni vypadali jako sněhuláci, odmítl fotoaparát spolupracovat. Popravdě – ani se mu nedivím. Nechala jsem ho v teple vyschnout, nasadila igelit a zkusila to znovu. Snaha byla. Huculové krásně běhali a já jen proklínala počasí, co mi to nadělilo. Od huculů jsme se po vší snaze přemístili do nového působiště stáje Goldmane. Tam pro změnu byli dva koně nemocní, takže ač na chvilku přestalo i sněžit, moc jsem toho nenafotila. Snad to na jaře bude lepší!
Andaluský kůň Dýšina únor 2009
Andaluský kůň Dýšina únor 2009
V jedné menší stáji se nachází hned dva andaluští koně – bílý valach a černý hřebec. Sluníčko nám na focení moc nepřispělo, jen sem tam vykouklo, aby se ujistilo, že tam ještě jsme. Hřebec byl ze sněhu poněkud vykulený, nejistě našlapoval, byl do Dýšiny dovezen teprve nedávno. Po chvilce ale zjistil, že to nic není a pěkně se v&nbsp;pohybu předvedl. Nakonec nám při pózování málem usnul, tak moc ho to nudilo :-) Však se podívejte sami.
Hřebčín Markés únor 2009
Hřebčín Markés únor 2009
Konečně začínají shetlandští poníci pronikat i k nám na Moravu. Kousek od Brna vznikl hřebčín, který se zaměřuje na chov právě těchto pony. Zatím zde najdeme 4 zástupce tohoto plemene – klisny Zenny V. D. Hegelsom a Air of Chestnut Stable, novou dvouletou klisnu importovanou ze Skotska Kinkell Evali a také valáška jménem Markes Kuba. Tomu se nová klisna příliš nezamlouvala, protože si z něj jakožto z vůdce stáda absolutně nic nedělala. Tak uvidíme, kdo to tu nakonec povede :-)
Klisna Usama Watani leden 2009
Klisna Usama Watani leden 2009
Navečer do Metylovic dorazila ještě Lucka se svojí klisnou arabského plnokrevníka. Ta za ní chodí vyloženě jako pejsek, takže s focením v absolutní volnosti nebyl vůbec žádný problém. Když jsme klisnu chvilku podrželi stranou, zatímco panička odešla do dáli, mohli jsme po vypuštění pozorovat pěkný start – čehož se dalo perfektně využít ve spojení s modrou oblohou v pozadí. Bohužel sluníčko zalézalo až moc rychle, takže se nám po chvíli vše zbarvilo do oranžova. Lucku čekala ještě i cesta domů, takže pár posledních snímků s jejím medvídkem (novofundlandským psem) a můžeme se těšit na příště :-)
Ranč Pod hůrkou leden 2009
Ranč Pod hůrkou leden 2009
Sluníčko nám opět přálo, ač to tak cestou moc nevypadalo, a možnost puštění některých koní navolno dala vzniknout zajímavým snímkům. Opět jsem se dostala i k focení pejsků – australského honáckého psa (Aron Corádo) a australského ovčáka (Ája). Z koní to byli především zástupci plemene appaloosa a quarter horse.
Ranč na Paluchu leden 2009
Ranč na Paluchu leden 2009
Za překrásným paint horse hřebcem Gentle Dun It King jsem se vydala na Ranč na Paluchu. Bylo nám přáno, nebe bez mráčku, koníci připravení – značka ideál :-) Nejhezčí snímky vznikly nahoře na kopci – vyfunět ho rozhodně stálo za to!<br />
Krom dalších koníků jsem neodolala a vyfotila i krásnou border kolii Beary Lee Norje.
Šonov leden 2009 (druhá návštěva)
Šonov leden 2009 (druhá návštěva)
Tak tohle focení jsem si opravdu užila – a to i v sedle fríského hřebce, kterého jsem posléze fotila spolu s čtyřspřežím fríských klisen u pohádkově zasněžených stromů. Nádherné starobylé sáně krásně dotvářely zimní atmosféru. Ta tu byla až k neuvěření – sluníčko svítilo, sníh zářil, koně pózovali... hřebce jsme dokonce mohli chvíli fotit i navolno.<br />
Po návratu do stáje se čtyřpřeží jako mávnutím kouzelného proutku proměnilo v&nbsp;pětispřeží. Měli jsme v&nbsp;plánu jet ještě s hříbátky ven, ale ta byla uražená, že jsme je na první focení nechali doma, a spolupracovat moc nechtěla. Zvlášť, když byly mamky v zápřahu – no to by přeci nešlo :-) Takže se opět přepřahalo a nakonec jsme se vezli v sáních tažených dvěma frískými klisnami. Sluníčko už začínalo pomalu zapadat, takže jsme stihli dojet k přehradě, něco málo nafotit a hurá domů při krásném západu slunce.
Vyškov leden 2009
Vyškov leden 2009
Znovu jsem ve Vyškově fotila shirské klisny Midnight Lady a Dark Bay Queen, tentokrát v zimním kožíšku. Přidal se také fjordský krasavec Joe, který má pózování vyloženě v krvi!
Šonov leden 2009 (první návštěva)
Šonov leden 2009 (první návštěva)
V Šonově mají překrásné fríské koně a focení zde bylo opravdu skvělým zážitkem. Jen to počasí! Zataženo, sluníčko se neukázalo ani na chvilku. Hustá chumelenice znemožňovala focení skoro po celou dobu mé návštěvy, což byla velká škoda. Divím se, že to fotoaparát přežil bez úhony :-)<br />
Jen si to představte, jedete v bryčce tažené dvěma frískými klisnami, zvonky cinkají, a kolem vás pobíhá zcela navolno stádo fríských klisen s hříbaty. V dálce vidíte srnky u lesa... no prostě romantika. A protože jsem si to víc vychutnávala než fotila, rozhodla jsem se toto místo navštívit co nejdříve znovu :-)
Ranč Bílá Hlína leden 2009 (pohybovky)
Ranč Bílá Hlína leden 2009 (pohybovky)
Vzhledem k zmrzlé zemi jsme se ani nepokoušeli stavět menší ohradu pomocí ohradníku. Výběhy tu mají opravdu obrovské (což je pro chov koní samozřejmě velké plus), focení koní v pohybu je tím ovšem lehce stížené. Po chvíli jsme tedy vzdali focení koní jednotlivě (jelikož se nám je po jednom příliš nedařilo odehnat od sena) a vypustili jsme celé stádo. Z toho vznikly možná ještě lepší snímky, protože co koník to jiná barva :-)
Ranč Bílá Hlína leden 2009 (portréty)
Ranč Bílá Hlína leden 2009 (portréty)
Jakmile napadla aspoň trocha sněhu, neváhala jsem a využila pozvání na ranč Bílá Hlína. Koníky tu měli proměněné v chlupaté medvídky – nejvíce se mi v zimním kožíšku líbila klisna paint horse Hobo Dana Red. Slušelo to ale i ostatním koníkům – posuďte sami. Nejdřív jsme se zaměřili na portréty, které najdete v této galerii.