Přehled všech alb – 2007

Apassionata
Apassionata
Tuto show zřejmě zná nebo o ní slyšel každý z vás. Do České republiky zavítala již potřetí, já jsem ji však měla možnost spatřit poprvé - a rovnou přes hledáček mého fotoaparátu. Něco se mi líbilo, něco ne, avšak fotografický zážitek to je, to se musí nechat. Hra světel, hra stínů, s tím vším si může fotograf vyhrát podle sebe a zapojit také svoji fantazii. Škoda jen, že nevyšla původní domluva ze strany pořadatelů, kdy měli akreditovaní fotografové fotit z pěkných pozic dole... Ale třeba i toto bude příště lepší.
Ranč Loučka listopad 2007
Ranč Loučka listopad 2007
Na ranči Loučka mají dalšího arábka - ke shagya arabovi Sigimu přibyl arabský plnokrevník Usirev, přezdívaný Ťuťa. Neodolala jsem a hned jsem ho jela zvěčnit. Byla to docela legrace, zvlášť proto, že si lehce popletl Sigiho s klisničkou :-) V galerii najdete také další koňské obyvatele ranče Loučka.
Kozolupy listopad 2007
Kozolupy listopad 2007
Znovu jsem se vydala za mým oblíbeným fríským krasavcem do Sportovní stáje Prahy 13. Počasí překvapivě nezklamalo, takže nic nebránilo nafotit fríského hřebce Tsjibbe T, buloňskou klisnu Quec T´es Belle a českého teplokrevníka Safiána v jejich plné kráse.
Hřebčín Lipton říjen 2007
Hřebčín Lipton říjen 2007
Druhým z nich byl hřebčín Lipton, kde se zabývají především chovem německých jezdeckých poníků. Nejvíce mě uchvátila trojice hřebečků Frankenhoehes Picasso, Lipton Kite a Elfenprinz - pěkně spolu totiž dováděli, což můžete vidět i na fotografiích :) Dva z nich (welsh pony Frankenhoehes Picasso a německý jezdecký pony Lipton Kite) jsou na prodej, takže kdyby vás zaujali, neváhejte majitelku kontaktovat - hřebčín Lipton najdete v odkazech. Tentokrát i místy vylezlo sluníčko, takže byla radost fotit!<br />
Hřebčín Trawel říjen 2007
Hřebčín Trawel říjen 2007
Další výlet směřoval k Plzni, kde jsem navštívila dva hřebčíny. Prvním z nich byl hřebčín Trawel, počasí mi ale dvakrát nepřálo - tma, občas déšť... nu, ale snaha byla :) Takže doufám, že to příště vyjde lépe a welsh mountain ponyové mi budou opět "modelem".
Ranč u Soudného potoka říjen 2007
Ranč u Soudného potoka říjen 2007
Návštěvu tohoto ranče jsem měla v plánu již dlouho a bylo pro mě velkým potěšením ji koncem října uskutečnit. Dopoledne proběhlo focení na ranči Goldway, kde nám pěkně svítilo sluníčko. To bohužel do odpoledne nevydrželo - i přesto vznikla spousta pěkných snímků, za což vděčím především ochotě paní Beránkové a jejích pomocníků a samozřejmě také koním, kteří mě zde naprosto uchvátili. Quarter horse hřebec Colonel Golden Bar, appaloosa hřebec Ima Docs Clark, paint horse Dallas Hill Bar, appaloosa hřebec Cr Strawberry Flash, appaloosa hřebec Already Docs Clark... tyto a další uvidíte na fotografiích - již nyní se těším na další návštěvu tohoto ranče!
Goldway říjen 2007
Goldway říjen 2007
Byli to především hřebci Drest To Impress a Simple Doc O Lena, kdo mě zlákal za Evou Zuzjakovou do stáje Goldway :-) A především jejich fotografie najdete v této galerii. Evě moc moc moc díky za její asistenci, bylo vidět, že už je na nás fotografy s bláznivými nápady zvyklá :-) Tentokrát dokonce vylezlo i sluníčko, což bylo v kombinaci s překrásnými koňmi naprosto ideální.
Stáj Šárky Němečkové říjen 2007
Stáj Šárky Němečkové říjen 2007
Ten samý den, jen o cca 150 km jinde, jsem opět fotila mé dva oblíbence - arabské plnokrevníky Gabora a Beníka. Počasí bylo stále stejné, cestou nám i trochu pršelo. Gabor naznal, že v takovém počasí přeci nemůžu nic pořádného vyfotit, a odchvátal pryč :-) Po chvíli nahánění jsme to vzdali a zkusili Beníka. Ten spolupracoval o trošku lépe, ale to už se pomalu začínalo stmívat.<br />
Další den u Šárky proběhla Hubertova jízda, která byla pro mě nejen fotografickým zážitkem :) Za ten patří velký dík panu Němečkovi. Fotografie jsou k vidění na Šárčině webových stránkách www.giannastress.wbs.cz<br />
JS Alpin Horse říjen 2007
JS Alpin Horse říjen 2007
Další "fotovýlet" směřoval za koníky z JS Alpin Horse – a že jich tam mají! :-) Bohužel počasí mi na tomto místě nepřálo - tma, zima a studený nepříjemný vítr. Prostě "ideální" počasí pro fotografování. Vzhledem k tomu patří o to větší dík všem, kdo mi při focení pomáhali.
Nejvíce jsem se těšila na hřebce Dollom Countryboy, který předčil všechna má očekávání. Překrásný kůň, nádherné chody... jen to počasí. Snad to příště bude lepší.
Uherčice říjen 2007
Uherčice říjen 2007
Tentokrát jsem se vydala nedaleko Brna, do Uherčic. Počasí bylo tedy vskutku nepřejícné, ale snažila jsem se - a stejně tak i majitelé, za což jim moc děkuji! :-)
Appaloosa Ranch Laschinka říjen 2007
Appaloosa Ranch Laschinka říjen 2007
Za appaloosami jsem se vydala na Ranch Laschinka do Moravských Budějovic. Bohužel počasí nevyšlo ani trošku - nu, snaha byla. Focení bylo poměrně krátké, protože majitel nevypadal, že by se s námi chtěl příliš zdržovat (ač bylo focení dopředu domluvené). Inu, každý den není posvícení :-)<br />
Ranč Oswego říjen 2007
Ranč Oswego říjen 2007
Mými dalšími objekty zájmu se stali quarter horse hřebec Boon N Sizzle, paint horse hřebec Spencer Bar Tinky a další koníci z ranče Oswego. Na tomto ranči najdete nejen překrásné koně, ale také velice ochotné lidi. Těm moc děkuji za spolupráci při focení a těším se na příště!
Pezinok říjen 2007
Pezinok říjen 2007
Poprvé jsem se za koňmi vydala na Slovensko. Počasí tentokrát vyšlo, ale koníkům se moc spolupracovat nechtělo - běhali všude, jen ne tam, kde by to bylo ideální. Nu, tak jsme zkusili alespoň nějaké to pózováníčko :)
Kozolupy říjen 2007
Kozolupy říjen 2007
Předpověď počasí na tento den byla skorojasno. Realita? Zataženo. "Ideální" počasí na fotografování černého koně.<br />
Fríský hřebec Tsjibbe T se tentokrát v pohybu předvedl naprosto výtečně. Když kolem mě poprvé proplul, místo zaznamenávání jeho prostorného klusu fotoaparátem jsem koukala s otevřenou pusou. Naštěstí se nenechal přemlouvat a své chody mi v celé své kráse ukázal ještě několikrát. O to více mě mrzelo, že se (jako obvykle) meteorologům tip na počasí nevydařil. Snad příště :)<br />
V galerii můžete vidět i naprostou raritu České republiky - klisnu Buloňského koně
Quec T'es Belle.<br />
Shagya arab Wizard září 2007
Shagya arab Wizard září 2007
Mé první letošní podzimní smínky patří shagya arabskému čtyřletému hřebci 2945 Gazal II-CZ (Wizard). Wizard je plemeník, takže si ho můžete vybrat pro svou klisničku :-)<br /> Počasí se mimořádně vydařilo, koník byl skvěle připravený a ani tentokrát nezklamal. Věřím, že příště to vychytáme ještě lépe a bude možno fotit v celém výběhu. Takže je se na co těšit!<br />
Ranč Bílá Hlína srpen 2007
Ranč Bílá Hlína srpen 2007
Koně z ranče Bílá Hlína mě i tentokrát dokázali překvapit :) Většinu koní na fotografiích jistě znáte z mé minulé návštěvy tohoto ranče. Ještě zbývá představit QH hřebce Dun It Doc Bar, který se v pohybu předvedl na jízdárně. Krásný slunečný den, koně připravení na jedničku a lidé ochotní spolupracovat - co více si může fotograf přát? :)
Hacienda Quebrada Grande srpen 2007
Hacienda Quebrada Grande srpen 2007
Ano, měla jsem tu čest fotografovat jedinečného, vznešeného a nejpohodlnějšího jezdeckého koně na světě - PASO FINO COLOMBIANO! Byl to příjemně strávený den s koňmi Ing. Jana Kubeši, za jehož ochotu velice děkuji. Více se o těchto koních můžete dočíst v aktuálním čísle časopisu Koně & hříbata (č. 17/2007)
Kraslice srpen 2007 (druhý den)
Kraslice srpen 2007 (druhý den)
Foto z druhého dne u Šárky Němečkové, opět krasavci Gabor S a Kalif de Beaune. Už teď se těším na další návštěvu těchto úžasných koní!
Kraslice srpen 2007 (první den)
Kraslice srpen 2007 (první den)
Dnes pro vás mám přichystány fotografie dvou překrásných arabských plnokrevníků - Gabora S a Kalifa de Beaune. V galerii najdete také několik snímků české teplokrevnice Remozy, která byla v době focení u Šárky ustájena.<br />
Tato galerie vám přiblíží první ze dvou dnů, které jsem v nádherné krajině Krušných hor strávila. Ráda bych také moc poděkovala Šárce Němečkové, že mi své krasavce umožnila fotografovat a že je pro focení naprosto perfektně připravila.
Snad se mi co nejdříve podaří zpracovat fotografie z druhého dne, které samozřejmě také budou díky Šárce stát za to! :-)
Ranč Mustang Veselíčko červenec 2007
Ranč Mustang Veselíčko červenec 2007
Další focení poběhlo na ranči Mustang Veselíčko. Doufám, že fotografie alespoň maličko přiblíží atmosféru nádherného slunečného (leč trochu parného) dne, který jsem na ranči strávila. Společnost mi dělali překrásní místní koníci - paint horse hřebec SK WAR LEO JAC, quarter horse klisny SAYOS SUG a TINKLE SMART BONITA, quarter Horse valach SIR HENRY POWER, fríská klisna s hříbátkem a také hucul :) Velké poděkování si zaslouží nejen koníci, ale také Pavel Roman, který fotografování svých koní umožnil, koně skvěle připravil a předvedl.<br />
ZOO Vyškov červen-červenec 2007
ZOO Vyškov červen-červenec 2007
Tentokrát jsem pro vás připravila menší ukázku fotografií z několika návštěv ve Vyškově. Mé poděkování patří nejen tamním koníkům, ale také Míši Malcherové, která mi při každém focení ochotně asistovala, a ZOO Vyškov, která mi fotografování umožnila :)